Prvo kolo: FK „Mladost“ Gacko – FK „Sutjeska“ Foča 2:1

Fudbaleri gatačke Mladosti su na startu Drugoligaške trke grupa „Istok“ u sezoni 2019/2020, na svom stadionu savladali komšije, Sutjesku iz Foče, rezultatom 2:1, i tako na najbolji mogući način otvorili ovu sezonu.

U susretu starih rivala, prvo poluvrijeme bilo je izuzetno dinamično, ali mreže su mirovale sve do 66. minuta kada je povratnik u matični klub, Rajko Ćeranić koji je bio i najbolji igrač susreta, nakon maestralne asistencije Ivana Vukovića zatresao mrežu golmana Sutjeske Aleksandra Šehovca.

Ekipu Sutjeske predvodio je Duško Rašević, koji je svojevremeno sa uspjehom nosio dres gatačkog kluba. U 75. minutu igre Dejan Rašević je pogodio prečku golmana Slobodana Guzine, da bi na odbijenu loptu naletio Bojan Todorović i poravnao rezultat na 1:1. Kada su svi očekivali kraj utakmice i podjelu bodova, u posljednjem minutu nadoknade susreta jedan od najboljih izvođača slobodnih udaraca Dragan Goranović, pogodio je stativu, a najbolje se u šesnaestercu snašao najiskusniji, Bojan Mrković koji je pogodio mrežu gostiju i donio radost domaćinu i tri boda na startu novog prvenstva.G

Strijelci: Ćeranić u 66. i Mrković 90+3 min. za Mladost a Todorović u 75. min. za Sutjesku,

Sudije: Ikonić, Mitrović i Divčić (Bijeljina),

Žuti kartoni:Lozo, Komnenić, Mrkaić i Mrković iz Mladosti i Mojović M, Mojović D, Vasiljević, Davidović i Šupić iz Sutjeske.

Crveni karton: trener Mladosti Popović u 90 minutu,

Mladost: Guzina S, Lozo, Mrkaić (od 81. min Delić), Mrković, Salatić, Goranović D, Bratić, Drakul, Vuković (od 78. min Guzina J), Komnenić, Ćeranić.

U narednom 2. kolu Prvenstva RS – Druga liga „Istok“, koje se igra  u subotu 17. avgusta sa početkom u 17 časova i 30 minuta, fudbaleri Mladosti gostuju u Zvorniku gdje će se sastati sa domaćom ekipom FK „Drina“, povratnikom iz Prve lige RS.