“Prnjavor open” 2017: Za kik-boks klub “Tigar” Gacko 6 zlatnih i 2 bronzane medalje

Na Međunarodnom kupu „Prnjavor open“ 2017, koji je održan u subotu, 30. septembra, među 200 takmičara, kik-boks klub „Tigar“ Gacko osvojio je 6 zlatnih i 2 bronzane medalje i zauzeo drugo mjesto u ukupnom plasmanu.

Milan Babić osvojio je prvo mesto u disciplini lou kik, za kategoriju do 75 kg. i prvu poziciju u disciplini K-1 senior. Prvi je bio i Obren Kovačević u disciplini lajt kontakt kategorija +69kg stariji kadet i proglašen je za najboljeg borca u toj disciplini. Kovačević je bio na trećem mjestu u disciplini kik lajt. Andrija Govedarica je zauzeo prvo mjesto u disciplini lajt kontakt i treće u disciplini kik lajt kategorija do 42 kg. starijih kadeta i Matej Mučibabić prvo mjesto u disciplini lajt kontakt i prvo mjesto u disciplini kik lajt, kategorija do 32 kg. statijih kadeta.

„Kup je bio dobro organizovan, učestvovao je veliki broj takmičara. S obzirom na veoma zgusnut takmičarski kalendar u regionu, moji takmičari su ostvarili fantastičan rezultat, a po mom mišljenju, oštećeni smo za još jednu zlatnu medalju“, istakao je trener Veselin Đuričić.

Ono što sada slijedi za kik-boksere kluba Tigar je nastavak treninga. Sredinom oktobra Milan Babić ide na pripreme na Taru zajedno sa reprezentacijom Srbije 15 dana, pred seniorsko prvenstvo Svijeta koje će se održati od 04-11. novembra u Budimpešti.