Preko Modriče do polufinala Kupa RS

U duelu četvrtfinala Kupa Republike Srpske, u petak u sportskoj dvorani u Modriči,domaća ekipa ŽOK “Modriča” je ugostila naše odbojkašice. Pred više od stotinu gledalaca, ŽOK “Gacko” se pokazala kao znatno kvalitetnija ekipa i upisala pobjedu rezultatom 0:3 (13:25, 21:25, 22,25).

Gačanke su ovom pobjedom ostvarile plasman u polufinale Kupa Republike Srpske.

Naše igračice su sjajno otvorile meč, fantastično odigravši prvi set u kojem su ubjedljivo i slavile. U naredna dva seta došlo je do pada koncentracije i opuštanja, što je domaća ekipa iskoristila da se rezultatski približi. Ipak, u najvažnijim trenucima, gačanke su se pribrale i na iskustvo prelomile meč.

Trener Ivan Maljević, izrazio je zadovoljstvo rezultatom i plasmanom u polufinale Kupa RS, ali i upozorio na loše segmente igre svoje ekipe tokom drugog i trećeg seta.

Podršku našim odbojkašicama u dvorani u Modriči, pružila jemanja grupa navijača koja je na utakmicu stigla čak iz Novog Sada.