Poraz za brigu: FK “Sloboda“ Novi Grad – FK „Mladost“ 3:0

Gatačka „Mladost“ u 20. kolu Prve lige Republike Srpske je gostovala u Novom Gradu gdje se sastala sa ekipom FK „Slobode“. Domaćini su nakon 90 minuta igre bili bolji i zasluženo pobijedili rezultatom 3:0. Prikazana igra bila je zadovoljavajuća sa tri postignuta pogotka. Golove za domaćina postigli su Mustedanagić u 43. minutu, Antonić u 50. minutu i Parhamov u 90. minutu igre. Zaslužena pobjeda domaćina protiv znatno oslabljene i podmlađene ekipe iz Gacka za koju nije nastupilo sedam prvotimaca.

„Mladost“ je igrala u sastavu: Guzina (od 55. min. Perović),Mrković, Sušić  (od 86. min. Goranović), Sušić, Bjelogrlić (od 72. min. Nikolić), Pušara, Prelo, Toholj, Lozo, Dubljević, Vuković.

Nakon odigranih 20 kola na prvom mjestu je ekipa FK „Leotar“ iz Trebinja sa 39 bodova a „Mladost“ se nalazi na jedanaestom  mjestu sa osvojenim 21 bodom.

U narednom, 21. kolu Prvenstva RS koje se igra u subotu 2. maja, sa početkom u 16:00 časova, fudbaleri „Mladosti“ su domaćini ekipi FK „Sloboda“ iz Mrkonjić Grada koja je u prošlom kolu bila bolja od ekipe FK „Proleter“ iz Teslića  pobijedila rezultatom 1:0.

U utakmici 26. kola prvenstva Omladinske lige BiH grupa „JUG“ koja je odigrana u nedelju 26. aprila, u Mostaru, omladinci „Mladosti“ su se sastali sa vršnjacima NK „Branitelj“ iz Mostara. Kadeti su svoju utakmicu izgubili rezultatom 2:0, a Juniori su igrali neriješeno 2:2.

U sledećem 27. kolu koje se trebalo igrati u srijedu 29. aprila omladinci „Mladosti“ su domaćini ekipi FK „Leotar“ Trebinja. Utakmice se zbog lošeg vremena odgađaju za utorak 05. maj i počinju u 14:30 časova – kadeti i 16:30 časova- juniori.