Peto kolo: FK “Proleter” Dvorovi – FK “Mladost” Gacko 1:1

Fudbaleri Mladost su u 5. kolu Druge lige RS grupa „Istok“ gostovali u Dvorovima gdje su se sastali sa domaćom ekipom FK „Proleter“ i ostali neporaženi. Prvo poluvrijeme sa dosta obostranih šansi za postizanje golova završeno je neriješeno. Mladost je povela u 53. minutu golom Goranovića. Nedugo nakon pogotka gosti, domaćini su izjednačili u 56. minutu nakon greške Koprivice koji je pogodio sopstvenu mrežu što je na kraju se ispostavilo konačan rezultat utakmice.

Strijelci: Goranović u 54. minutu za Mladost i Koprivica u 56. minutu (autogol) za Proleter,

Sudije: Rakić i Divčić (Bijeljina) Lazić (Zvornik),

Žuti kartoni: Koprivica, Lozo, Ćeranić, Novaković (Mladost).

Mladost je igrala u sastavu: Guzina, Nikolić, (od 90. min Vuković), Koprivica (od 85 min Delić), Mrković, Novaković, Lozo, Salatić, Goranović, Avdalović (od 73. min Bratić), Ćeranić, Drakul.

Nakon petog kola na prvom mjestu je ekipa drugoligaša FK „Jedinstva“ iz Brčkog sa 15 bodova. Mladost se nalazi na četvrtom mjestu sa 9 bodova.

U narednom 6. kolu Prvenstva RS–Druga liga „Istok“koje se igra u nedelju 16. septembra sa početkom u 16:30 časova, Mladost je domaćin ekipi FK „Jedinstvo“ iz Brčkog.