Pet od pet odbojkašica Gacka – arhivirana i Sloboda

Odbojkašice Gacka ne posustaju, te nakon pet kola imaju maksimalan učinak u okviru Premijer lige Bosne i Hercegovine.

One su sinoć u dvorani KSC-a, savladale tuzlansku “Slobodu”, maksimalnim rezultatom 3:0, po setovima bilo je (25:22, 25:19, 25:11), čime su i dalje na diobi liderske pozicije sa Bimal Jedinstvom, koje je sinoć u derbiju kola savladalo “BL Volej” takođe bez izgubljenog seta.

Na samom početku viđena je rezultatska klackalici. Ipak, meč je “prelomljen” već u prvom setu, tačnije krajem prvog seta. Odbojkašice iz našeg grada gubile su 19:22, kada prave seriju od šest uzastopnih poena, a taj dio meča, kasnije ispostaviće se, bio je presudan za dalji tok same utakmice. Ovo je peti meč odbojkašica Gacka, a do sada imaju isto toliko pobjeda.

Bila je ovo prilika i da djevojke koje imaju nešto manju minutažu, u trećem setu dobiju priliku, što su maksimalno iskoristile, a to dovoljno govori da ŽOK Gacko, ima više opcija na svakoj poziciji.

U šestom kolu, ekipu iz našeg grada očekuje prva prava provjera i to protiv ekipe “Jahorine” na Palama.