Osmo kolo: FK “Mladost” Gacko- FK “Famos” Vojkovići 3:2

Domaća Mladost je u 8. kolu Druge lige RS grupa „Istok“ ugostila ekipu FK „Famos“ iz Vojkovića. Igrači domaćina su pokazali na momente dobru igru što su krunisali sa tri postignuta pogotka. U 5. minutu Nikolić postiže prvi pogodak za vođstvo od 1:0. U 42. minutu isti igrač postiže svoj drugi pogodak za vođstvo od 2:0, što je bio rezultat prvog poluvremena. U 57. minutu Goranović postiže pogodak za vođstvo od 3:0. Nakon toga gosti preuzimaju inicijativu i sa dva brza pogotka u 72. i 73. minutu preko Bjelice smanjuju rezultat na 3:2. Na kraju ipak zaslužena pobjeda domaćina nad neugodnom ekipom Famosa.

Strijelci: Nikolić u 5. i 42. minutu, Goranović u 57. minutu za Mladost, Bjelica u 72. i 73. minutu za Famos.

Sudije: Vidaković, Tekić i Milošević (Zvornik).

Žuti kartoni: Bratić, Ćeranić, Avdalović i Salatić za Mladost.

Mladost je igrala u sastavu: Guzina, Nikolić, Novaković, Salatić, Drakul, Goranović, Bratić (od 76. minute Kuljić), Vuković (od 74. minute Delić), Avdalović, Guzina J, (od 81. minute Višnjevac) Ćeranić.

Nakon odigranih 8. kola na prvom mjestu je ekipa FK „Jedinstvo“ iz Brčkog sa 24 boda. Mladost se nalazi na četvrtom mjestu sa osvojenih 13 bodova.

U narednom 9. kolu Prvenstva RS – Druga liga „Istok“, koje se igra  u subotu 06. oktobra sa početkom u 15:30 časova, fudbaleri Mladosti gostuju u Sokocu gdje se sastaju sa domaćom ekipom OFK „Glasinac 2011“.