OK “Gacko”: Srebro za pionire

Prethodnog vikenda u Modriči je održano finale pionirskog prvenstva Republike Srpske u odbojci. Pored pionira iz Odbojkaškog kluba “Gacko” učestvovale su i ekipe iz Borca iz Banja Luke, Ljubinja, kao i domaća ekipa Modriče.

Gačani su prikazali odličnu igru u sve tri utakmice i osvojili srebrnu medalju. Ostaje žal za zlatom, ali prilika za revanš će biti već tokom maja mjeseca, kada će se igrati završni turnir za prvaka BiH.

Naši momci su u prvoj utakmici savladali stare sportske rivale iz Ljubinja, koji su u ovoj konkurenciji bez premca prethodnih 10 godina u dramatičnoj utakmici sa 3:2. U drugoj sjajna igra protiv Borca i ubjedljiva pobjeda od 3:0. Onda je na red došao duel protiv domaće Modriče u koji se momci zbog takvog rasporeda ušli bez odmora nakon utakmice sa Borcem. Poveli su 1:0, igrali odlično i drugi set gdje je sreća bila na strani domaćina. Pad u igri je uslijedio krajem trećeg seta i domaćini zasluženo osvajaju titulu. Na kraju je bilo 3:1 za Modriču.

Prema riječima predsjednika kluba, Njegoša Vukovića, zadovoljni su srebrnom medaljom i igrom, ali i ponašanjem dječaka u Modriči.

“Treneri Antunović i Koprivica su odlično pripremili ekipu. Ostaje mali žal za titulom, jer mislimo da je umor odigrao svoje u odlučujućem meču. Pokazali smo u klubu da se rad sa mladima uvijek isplati i od ovih dječaka očekujemo mnogo u narednim sezonama”, istakao je Vuković.

Sa radom nastavljaju i dalje. Naredni vikend u Modriči igraće finalni turnir prvenstva Republike Srpske za kadete, a za 15 dana i za juniore gdje očekuju dobar rezultat.