Održano finale Premijer lige BiH: Najbolji rezultati za strijelce Mladosti

U nedelju, 03. oktobra u Visokom je održano finale Premijer lige BiH za sezonu 2021. godine, u juniorskoj i seniorskoj kategoriji, u disciplinama vazdušnog oružja, puška i pištolj po Međunarodnom programu streljaštva.

Učestvovalo je preko 100 takmičara iz 16 streljačkih klubova BiH.

SK „Mladost“ je učestvovao sa svojim ekipama u obje discipline, a Ivan Slijepčević koji je vlasnik kadetskog rekorda je na finalu u Visokom pogodio i juniorski rekord BiH u disciplini vazdušni pištolj.

U disciplini vazdušna puška za juniorke i seniorke gađale su naše takmičarke:

• Tijana Crnogorac – 568 krugova,
  • Natalija Gojković – 554 kruga,
  • Nataša Koprivica – 550 krugova (vlastiti rekord i prvi nastup u ovom rangu takmičenja).

U disciplini vazdušni pištolj za ekipu juniora i seniora su gađali:

• Ivan Slijepčević – 566 krugova,
  • Ivan Pojužina – 476 krugova,
  • Gojko Manojlović – 405 krugova.

Ivan Slijepčević je u ovom finalnom kolu postigao najbolji rezultat u obje kategorije juniorskoj i seniorskoj i pogodio juniorski rekord BiH od 566 krugova.

„U konačnom plasmanu lige nije bilo zvaničnog proglašenja ekipno za juniore gdje smo mi bili najbolji tokom lige i u finalnom kolu“, kažu u SK „Mladost“.

U pojedinačnom plasmanu juniora u disciplini vazdušni pištolj, osim Ivana Slijepčevića koji je osvojio zlatnu medalju, bronzanu medalju je osvojio takmičar Stefan Pojužina.

Ekipno i juniori Mladosti u disciplini vazdušna puška su zauzeli četvrto mjesto u konačnom plasmanu lige BiH.

Ivan Slijepčević je i u konačnom plasmanu seniora osvojio bronzanu medalju.

Ekipno seniori Mladosti u disciplini vazdušni pištolj u konačnom plasmanu lige su zauzeli peto mjesto.

Ekipno seniori Mladosti u disciplini vazdušna puška su zauzeli 6. mjesto u konkurenciji od 15 ekipa, dok su ekipno seniorke i juniorke Mladosti u disciplini vazdušna puška su zauzele 7. mjesto.