Odbojkašice Gacka u polufinalu Premijer lige BiH

Odbojkašice Gacka savladale su Slobodu iz Tuzle u subotu veče u dvorani “Kulturno – sportskog centra”, ubjedljivo 3:0 čime su obezbijedile polufinale i mečeve protiv BL Voleja.

Po setovima bilo je ( 25:20, 25:17, 25:16).

Gačanke su ulogu favorita sa papira potvrdile i na terenu. Prvi set, donio je osjetnu prednost izabranica Saše Slijepčevića, kako je set odmicao domaće igračice povećavale su svoju prednost, najveća je bila 22:12, tada gošće iz Tuzle odličnim servisom ljevoruke Nejre Muratović, smanjuju na 22:17, no to je ujedno bila i najveća serija Slobode, protiv objektivno jačeg rivala.

Naredna dva seta bila su samo potvrda već viđenog, pa je u nastavku trener domaćih dao priliku i djevojkama koje imaju nešto manju minutažu.

Gačanke se okreću meču polufinala za vikend protiv ekipe UOK BL Volej, u slučaju “majstorice” igraće se u banjalučkom “Boriku” iz prostog razloga što je BL Volej bio drugi, a ŽOK Gacko trećeglasirana ekipa premijerligaškog karavana.