Odbojkašice Gacka poražene od Bimal Jedinstva

Odbojkašice Gacka poražene su od Bimal Jedinstva 3:0 u subotu veče, u derbiju 16. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, ali i dosadašnjeg dijela šampionata.

Domaće igračice, bez dvije igračice kapitena Helene Popović i Marije Jaglučić pokazale su najviše u prvom setu, kada su dobrim dijelom seta imale prednost, do 17:14 kada gošće preuzimaju inicijativu i osvajaju prvi set. I u nastavku Brčanke imaju prednost, Gačanke pariraju aktuelnom lideru, no ipak dolaze do sigurne pobjede.

Gačanke već u srijedu igraju revanš utakmicu polufinala Kupa Bosne i Hercegovine, gdje trebaju potvrditi pobjedu iz prvog susreta u Gradačcu. Najvažniji meč dosadašnjeg dijela sezone odigraće idući vikend, kada igraju protiv Banjaluke volej, a SD ” Borik” će odrediti koja ekipa će nakon ligaškog dijela zauzeti drugu poziciju.