Odbojkaši poraženi u derbiju

U derbi meču jedanaestog kola Prvenstva Bih za odbojkaše, odbojkaši Gacka su u Gacku poraženi od ekipe Mladosti iz Brčkog rezultatom 1:3. Po setovima je bilo 26:24,19:25,23:25,18:25.

Bio je ovo zanimljiv meč, susret dvije prvoplasirane ekipe na tabeli, u kome su gosti na kraju slavili. Prvi set je nakon velike borbe pripao našim odbojkašima dok je drugi Mladost riješila u svoju korist i izjednačila rezultat na 1:1. U trećem setu je takođe viđena velika borba i nijanse su odlučile da on pripadne Brčacima rezultatom 25:23. Bio je ovo prelomni dio meča pa su gosti četvrti set rutinski priveli kraju i slavili.

Ovo je bilo ujedno i poslednje kolo u ovom dijelu sezone nakon koga odbojkaši Gacka zauzimaju za njih sjajno drugo mjesto na tabeli. Iz kluba poručuju da su više nego zadovoljni rezultatima u prvom dijelu sezone. Ističu da bi ovaj plasman možda čak i bio bolji da nije bilo velikih problema sa povredama i zahvaljuju se vjernoj publici koja ih u svakom meču bodri u velikom broju.

Odbojkaši Gacka su trenutno najbolje plasirani sportski kolektiv iz Hercegovine. Prvenstvo se nastavlja 31. januara. 2015. godine.