Odbojka: Gacko ubjedljivo u derbiju kola

U okviru 15-og kola Premijer lige BiH za odbojkašice, aktuelni lider prvenstva, ekipa Gacka, ugostila je četvrtoplasirani tim BL Voleja, u susretu koji je predstavljao pravi mali derbi kola. Gačanke su pred punim tribinama dvorane Kulturno – sportskog centra opravdale ulogu favorita i slavile sa ubjedljivih 3:0.

Banjalučanke su bolje otvorile meč i iskoristile nešto lošiji početak domaćih igračica. Ipak, sredinom seta gačanke su prvo izjednačile a potom i prešle u vođstvo, te set privele kraju rezultatom 25:23. U nastavku susreta domaća ekipa u potpunosti je kontrolisala igru i nije dozvolila banjalučankama da ugroze pobjedu, pa su drugi i treći set riješile u svoju korist rezultatom 25:21 odnosno 25:15 za konačnih 3:0.

Trener domaćih Ivan Maljević zadovoljan je igrom i zalaganjem njegove ekipe:
“Na samom početku meča mi smo ušli u susret u nekom grču a gošće su igrale dosta rasterećeno. Međutim kako je meč odmicao mi smo pronašli svoju igru i rutinski meč riješili u svoju korist”.

Nakon 15 odigranih kola Gacko sa 14 pobjeda i samo 1 porazom, odnosno sa 43 osvojena boda zauzima prvu poziciju na tabeli Premijer lige BiH. U narednom 16-om kolu već u srijedu gačanke gostuju u Tuzli ekipi Slobode, dok će u subotu ponovo pred svojom publikom ugostiti sastav Dervente.