„Mladost“ Gacko – FK „Proleter“ Dvorovi 2:0

Fudbaleri Mladosti su u 10. kolu jesenjeg dijela Druge lige grupa „Istok“ bili domaćin ekipi FK „Proleter“ iz Dvorova.

Nakon 90 minuta zanimljive igre utakmica je završena rezultatom 2:0 za domaćina. Da su fudbaleri domaće Mladosti iskoristili sve svoje šanse za postizanje pogodaka rezultat je mogao biti izražen većim brojem pogodaka. U 20. minutu nakon bolje igre domaći su postigli pogodak i poveli 1:0, a strijelac je bio Dangubić Milosav. Posle pogotka šanse su se ređale jedna za drugom. Golman gostujuće ekipe je bio na visini zadatka sve do 64. minuta kada je domaći igrač Mrković Bojan, nakon centaršuta Antelja, postigao drugi pogodak za vodstvo od 2:0. Kada se sve sabere bio je to jedan dobar meč i rutinska pobjeda domaćih.

Mladost: Guzina, Mrković, Lozo (od 35. min. Antelj), Salatić, Komnenić (od 69. min Koprivica), Dangubić (od 28. Sušić D.), Nikolić, Dubljević, Bokić, Sušić N. i Pušara.

Nakon odigranih 10 kola Mladost se nalazi na sedmom  mjestu sa osvojenih 15 bodova. Na prvom mjestu se nalazi Napredak iz Donjeg Šepka sa osvojenih 30 bodova.

U narednom 11. kolu Prvenstva RS koje se igra  u subotu 22. oktobra sa početkom u 15 časova fudbaleri Mladosti gostuju kod ekipe OFK „Glasinac 2011“ sa Sokoca.