Milan Babić i Uroš Mučibabić novi – stari prvaci BiH

U subotu, 25. marta, u Bihaću je održano Izborno prvenstvo BiH u disciplinama lajt kontakt i K1.  Članovi kik-boks kluba Tigar Gacko, Milan Babić i Uroš Mučibabić, odbranili su titule osvojene prošle godine i tako postali novi – stari prvaci Bosne i Hercegovine.

Milan je osvojio prvo mjesto u najjačoj a istovremeno i najtežoj disciplini kik-boksa K1, u kategoriji do 75 kg, i tako četvrtu godinu zaredom postao seniorski prvak države u kik boksu. I Uroš se pokazao spremnim i osvojio prvo mjesto u kategoriji do 71 kg. u disciplini K1, i tako petu godinu zaredom postao prvak države bez poraza u ovoj disciplini.

Trener Veselin Đuričić, prezadovoljan je urađenim, i kako i sam kaže, sezona je počela odlično. „Milan  je obezbijedio učešće na Svjetskom prvenstvu koje će se održati u oktobru u Brazilu, a Uroš za Evropsko prvenstvo koje će se održati u Makedoniji u septembru“, rekao je Đuričić.

Naši kik-bokseri nastavljaju sa napornim treninzima i pripremama za ostala takmičenja. U subotu ih očekuje boks u Banja Luci, gdje će  Uroš pokušati da obezbijedi odlazak na Svjetsko prvenstvo, kroz susrete sa najboljim bokserima iz Srpske. Tokom aprila odlaze na Prvenstvo BiH u disciplini lou kik, gdje će pokušati da nastave niz započetih uspjeha.

Prvenstvo u Bihaću je bilo organizovano na nivou Evropskog prvenstva. Učestvovalo je oko 236 takmičara. Bila je to fantastična promocija kik- boksa, a svi mečevi su prenošeni uživo pitem lajv strima.