Male Olimpijske igre: Održano Regionalno takmičenje u malom fudbalu

Pored Regionalnog takmičenja iz matematike, OŠ “Sveti Sava” iz Gacka bila je domaćin i Malih Olimpijskih igara Republike Srpske, gdje su učešće uzele gotovo sve škole iz Hercegovine.

U  malom fudbalu za osnovce i srednjoškolce, takmičile su se skoro sve škole sa područja Hercegovine. Od sedam prijavljenih ekipa, ekipa domaćina, OŠ “Sveti Sava”, zauzela je treće mjesto u malom fudbalu. Ove godine uspješnije su bile ekipe osnovaca iz Foče i Trebinja, koje su odnijele prvo i drugo mjesto.

U istoj kategoriji, srednjoškolci SŠC “Pero Slijepčević“ Gacko osvojili su treće mjesto, dok je pobjednik bila ekipa JU SŠC „Golub Kureš“ iz Bileće. Uspješnije su bile djevojke SŠC „Pero Slijepčević“, koje su u malom fudbalu osvojile prvo mjesto. Druga je bila ekipa JU SŠC „Golub Kureš“ Bileća, a treći JU Centar srednjih škola Trebinje.

Domaćin Republičkog takmičenja, koje će za osnovce biti održano 11. i 12. maja, a za srednjoškolce 27. i 28. aprila, biće grad Doboj.