Košarkaši Gacka trijumfovali protiv Servicijuma

U predposlednjem kolu prve lige RS, košarkaši Gacka su na domaćem terenu upisali pobjedu, kojom i matematički ostaju i naredne godine u društvu najboljih ekipa u RS. Savladana je ekipa Servicijuma iz Gradiške, rezultatom 87:73 (po četvrtinama: 17:21, 21:24, 23:13 i 26:15).

S obzirom na važnost utakmice, mlada ekipa OKK „Gacko“ loše je otvorila utakmicu, i prvo poluvrijeme igrala u grču, što pokazuje rezultat nakon prvih 20 minuta igre, 38:45, u korist gostiju. U nastavku meča, ekipa Aleksandra Mastilovića zaigrala je mnogo ozbiljnije i na kraju meča ubjedljivo trijumfovala. Nejefikasniji u domaćem sastavu bili su Tepavčević sa 23 poena, a pratili su ga Milanović sa 18, Krtolica sa 15 i Sudžum sa 10 poena.

Kako navode iz OKK “Gacko”, svi mladi igrači su imali priliku da se pokažu tokom ovog susreta, a velika podrška publike je pokazatelj da je košarka u Gacku itekako popularna.