Kik – boks klub “Tigar”: Milan Babić po sedmi put seniorski prvak BiH

U subotu 14. aprila, u Palama je održano Prvenstvo BiH u kik – boksu, u disciplinama lou kik i kik lajt. Članovi kik – boks kluba “Tigar” Gacko, i pored manjih teškoća, sveukupno su izborili odličan plasman.

Milan Babić, u kategoriji do 75 kg, u disciplini lou kik osvojio je prvo mjesto i sedmi put postao seniorski prvak BiH, a ujedno je i proglašen za najboljeg seniora prvenstva. U kategoriji juniora, Uroš Mučibabić zbog povrede koljena bio je treći u disciplini lou kik do 81 kg. U kategoriji starijih kadeta, Matej Mučibabić osvojio je drugo mjesto u disciplini kik lajt do 37 kg.

Prvenstvo je okupilo oko 240 takmičara, koji su se borili za što bolji plasman za odlazak na Svjetsko i Evropsko prvenstvo. Ono što slijedi, kako kažu u klubu, je treći dio Prvenstva BiH koje će se 12. maja održati u Gacku.