Kik-boks klub “Tigar” Gacko: Matej Mučibabić prvi na kupu u Tešnju

Na Međunarodnom otvorenom kupu „Balkan open Tešanj 2018“, koje je proteklog vikenda održano u Tešnju, član kik-boks kluba „Tigar“, Matej Mučibabić, u disciplini lajt kontakt osvojio je prvo mjesto. Iako mlađi kadet, u kategoriji starijih kadeta do 37 kg savladao je predstavnike Bugarske, Hrvatske i BiH, i tako ponio titulu najboljeg u svojoj disciplini.

Trener Veselin Đuričić ističe da je takmičenje bilo jako i da je okupilo kvalitetne sportiste.

„Takmičenje je bilo izuzetno jako, učestvovali su sve sami reprezentativci država učesnica. Matej je oduševio sve prisutne u dvorani svojim nastupom. Svi mu već prognoziraju blistavu karijeru, da će nadmašiti brata Uroša što neće biti nimalo lak zadatak za Mateja“, kaže Đuričić.

Takmičenje je okupilo oko 700 takmičara iz 17 država.

Organizator ovog tradicionalnog kupa bio je Centar borilačkih sportova iz Tešnja.