Ilindanski turnir: Strijelci “Mladosti” ekipno i pojedinačno prvi

U nedelju, 29. jula seniori SK „Mladost“ nastupili su na “Otvorenom prvenstvu Sokoca 2018” u disciplini serijska vazdušna puška, u muškoj i ženskoj konkurenciji i bili su najuspješniji klub. Nakon kraće pauze u julu, krenuli su sa aktivnostima u drugoj polu sezoni 2018. godine.

U disciplini vazdušna puška, za seniorke su gađale: Nikolina Todorović, Dajana Krstojević i Ivana Lažetić. Osvojile su prvo mjesto ispred ekipa Rogatice i Sokoca.

Pojedinačno prva u seniorkama je bila Nikolina Todorović, dok je srebro osvojila Dajana Krstojević, a treća naša takmičarka Ivana Lažetić je osvojila peto mjesto pojedinačno.

U disciplini vazdušna puška, seniori gađali su: Momir Vuković, Milovan Vuković i Ivan Slijepčević. Seniori su takođe osvojili prvo mjesto u ekipnom plasmanu, ispred ekipa „Glasinca“ iz Sokoca i Rogatice koja je zauzela treće mjesto.

Pojedinačno prvi u seniorima je bio Momir Vuković, srebrnu medalju je osvojio Milovan Vuković a bronza je pripala Ivanu Slijepčeviću.

Članovi SK „Mladosti“ Ivan Slijepčević i Stefan Aškrabić su u disciplini vazdušni pištolj, 30. jula otišli u Srbiju na pripreme i streljački kamp za uzrast kadeta, koji se održava u Karatašu kod Kladova od 01. do 08. avgusta.

Ostali takmičari i treneri u Klubu su krenuli sa redovnim treninzima i pripremama za kamp strijelaca koji se održava u dvije smjene u Trebinju pod pokroviteljstvom Ministarstva za porodicu, omladinu i sport RS i traje od 12. do 26. avgusta.