MOI: Igor Zelenović i Arsen Žarković prvi na Regionalnom takmičenju u atletici

U okviru Malih olimpijskih igara Republike Srpske, 3. maja u Trebinju održano je Regionalno takmičenje u atletici, za osnovce i srednjoškolce. Na ovom takmičenju, učenici OŠ “Sveti Sava” i SŠC “Pero Slijepčević” iz Gacka zabilježili su dobre rezultate.

U konkurenciji osnovaca, Igor Zelenović osvojio je prvo mjesto i zlatnu medalju u disciplini skok u dalj. Drugi je bio Lazar Buha, a na trećem mjestu, u ženskoj kategoriji, bila je Olivera Kovačević.

U konkurenciji srednjoškolaca, Arsen Žarković osvojio je prvo mjesto u disciplini trčanje na 100 metara. U disciplini skok u dalj, u ženskoj kategoriji, Nikolina Buha je bila druga.

Učenik Vukota Lučić na ovom takmičenju okitio se sa dvije bronzane medalje, dva treća mjesta, u disciplinama trčanje na 1000 metara i skok u dalj.

Na Regionalnom takmičenju učestvovali su učenici osnovnih i srednjih škola iz Trebinja, Bileće, Foče, Nevesinja i Gacka.

Najbolji su se plasirali na Republičko takmičenje koje se ove subote održava u Trebinju.