Hercegovački derbi: FK „Mladost“ – FK „Leotar“ 1:1

Gatačka „Mladost“ je u  9. kolu Prve lige Republike Srpske bila domaćin ekipi FK „Leotar“ iz Trebinja. Utakmica je odigrana po sunčanom vremenu pred oko 400 gledalaca a Hercegovački derbi i derbi ovog kola opravdao je sva očekivanja.

Nakon 90 minuta igre, utakmica je završena neriješenim rezultatom 1:1. Osvojenim bodom mogu biti zadovoljniji gosti iz Trebinja koji su iz jedne šanse, nakon kornera postigli pogodak za bod.

Vodeći pogodak za domaćina postigao je Rajko Ćeranić u 55. minutu igre iz opravdano dosuđenog penala. U 63. minutu, nakon jedne akcije, Marko Toholj je postigao efektan pogodak koji je glavni sudija Bjelica iz Istočnog Sarajeva poništio nakon mahanja pomoćnog sudije Vujadina. Čini se da je ovim domaćin oštećen jer po svemu sudeći, ofsajda nije bilo. U 73. minutu igre nakon izvedenog kornera, igrač gostiju, Neđo Tasovac je postigao izjednačujući pogodak. „Mladost“ je u ovoj utakmici bila bolja ali svoje šanse za postizanje pogodaka nisu iskoristili Prelo i Goranović.

Mladost je igrala u sastavu: Marković, Salatić, N.Sušić, Mrković, Vico, Ćeranić, Goranović, Prelo, Andrić (od 80 min.Pušara), Komnenić, Vuković (od 62 min.Toholj).

Nakon odigranih 9. kola, na prvom mjestu je ekipa FK „Leotar“ iz Trebinja sa 20 bodova, a FK „Mladost“ se nalazi na šestom mjestu, sa osvojenih 14 bodova.

U okviru osmine finala Kupa Republike Srpske, fudbaleri „Mladosti“ su gostovali u Žeravici gdje su se sastali sa domaćim FK „Jedinstvo“. Utakmica je u regularnom dijelu završena neriješenim rezultatom 0:0. Nakon izvođenja penala, „Mladost“ je bila uspješnija i pobijedila rezultatom 4:2. Ovom pobjedom ekipa „Mladosti“  se plasirala u četvrtfinale KUP-a RS za 2014/15 godinu među osam  ekipa, zajedno sa ekipama FK „Radnik“ Bijeljina, FK „Mladost“ Velika obarska, FK „Drina“ Zvornik, FK „Rudar“ Prijedor, FK „Rudar“ Ugljevik, FK „Krupa“ Krupa na vrbasu, FK „Modriča“ iz Modriče.

U narednom, 10. kolu Prvenstva RS koje se igra  u subotu 18. oktobra, sa početkom u 15:00 sati, fudbaleri „Mladosti“ gostuju ekipi FK „Sutjeske“ iz Foče koja je u prošlom kolu gostovala u Tesliću i bila bolja od domaćeg „Proletera“ i pobijedila rezultatom 4:3.

U 12. kolu Omladinske lige BiH grupa „JUG“ Omladinci „Mladosti“ su gostovali u Stocu gdje su se sastali sa domaćom ekipom NK „Stolac“. Omladinci domaćina su bili uspješniji u oba odigrana susreta. Kadeti NK „Stolac“ su pobijedili rezultatom 5:1, Juniori rezultatom 2:1.

U sledećem 13. kolu koje se igra u nedelju 19. oktobra, Omladinci Mladosti su domaćini ekipi XNK „NEUM“ iz Neuma. Utakmice počinju u 11:00 sati za kadete i 13:00 sati, za juniore.

Utakmica 11. kola koje se po rasporedu trebala igrati u nedelju 05. oktobra sa ekipom NK „Posušje“ iz Posušja odigraće se u srijedu 22. oktobra.