Hercegovački derbi: FK „Leotar“ : FK „Mladost“ 1:0

FK „Leotar“ iz Trebinja je u 22. kolu  Prve lige Republike Srpske bio domaćin ekipi Gatačke  Mladosti. Utakmica je odigrana po prohladnom i kišovitom vremenu pred oko stotinjak gledalaca, a Hercegovački derbi je opravdao očekivanja.

Nakon 90 minuta igre utakmica je završena minimalnom pobjedom domaćina od 1:0. Osvojenim bodovima mogu biti zadovoljniji domaćini koji su iz jedne šanse nakon slobodnog udarca postigli pogodak za bodove u borbi za prvo mjesto i plasman u Premijer ligu BiH.

Jedini pogodak za domaćina postigao je glavom Pavle Sušić u 65. minutu igre nakon izvođenja slobodnog udarca. Glavni sudija Dragan Mejakić iz Banja Luke znalački je vodio utakmicu taman toliko da nedozvoli gostima da ozbiljnije priprijete golmanu domaćih, Markoviću, danas najboljem pojedincu utakmice. Mladost je u ovoj utakmici stvarala šanse za postizanje pogodaka koje nisu iskoristili Ćeranić i Sušić.

Mladost je igrala u sastavu: Guzina, Perović, Salatić, N.Sušić, Vico, Pušara, Goranović, Andrić (od 76. min. Mrković), Komnenić, Vuković (od 73. min. Lozo) Ćeranić.

Nakon odigrana 22 kola na prvom mjestu je ekipa FK „Leotar“ iz Trebinja sa 45 bodova, a Mladost se nalazi na jedanaestom mjestu sa osvojenih 24 boda.

U narednom 23. kolu Prvenstva RS koje se igra  u subotu 16. maja sa početkom u 16:30 časova fudbaleri Mladosti su domaćini ekipi FK „Sutjeska“ iz Foče koja je u prošlom kolu na domaćem terenu poražena od ekipe Proletera iz Teslića rezultatom  2:1.

U 29. kolu Omladinske lige BiH grupa „JUG“ Omladinci Mladosti su bili domaćini ekipi NK „Stolac“ iz  Stoca. Kadeti NK „Stolac“ su pobijedili rezultatom 8:0, a Juniori Mladosti su bili bolji nego gosti i pobijedili rezultatom 2:1.

U sledećem 30. kolu koje se igra u nedelju 17. maja, Omladinci Mladosti gostuju ekipi XNK „NEUM“ iz Neuma. Utakmice počinju u 10:00 sati za kadete i u 12:00 sati za juniore.