Fudbaleri Mladosti savladali Guber

Fudbaleri gatačke Mladosti savladali su u subotu na Gradskom stadionu ekipu Gubera iz Srebrenice 2:0, u okviru 18. kola Druge lige Republike Srpske, grupa „Istok“.

Po prohlanom vremenu bolje su se snašli domaći igači koji su prekinuli lošu seriju od tri poraza. Sam značaj ovog susreta i prevashodno briga o svom golu bila je očigledna u prvom dijelu susreta. No, imali su u prvom poluvremenu i gosti i domaći po jednu odličnu priliku.

Srebreničani, u 21. minutu susreta ne koriste kolosalnu priliku. Nakon nekoliko odigravanja u sredini terena, Aljo Smajlović šalje rezantan centaršut u srce šesnaesterca, no iskusni Ivan Maksimović, promašuje ono što obično pogađa. Napadač Gačana, Boško Pušara imao je odličnu šansu na kraju prvog poluvremena, ali ipak mreže su mirovale.

Početak drugog poluvremena donosi veliku radost za domaće. Nakon slobodnog udarca sa 30-ak metara, na ubačaj Jovana Bokića, glavom loptu posprema u mrežu golmana Bodiroge kapiten ekipe Dragan Goranović, igrao se 47. minut.

Mladost ne odustaje, pa već za šest minuta povećava prednost. Bila je to akcija, koja je prošla sve linije ekipe, priseban u završnici bio je Boško Pušara i tada u 53. minutu postavlja, kasnije ispostaviće se konačan rezultat 2:0.

Do kraja i jedni i drugi imali su nekolike zrele prilike, ali mreže su do kraja mirovale.

Mladost trenutno zauzima 11. poziciji sa 22 boda koliko ima i njihov naredni rival, ekipa Bratstva iz Bratunca.