Fudbal: U susretu komšija domaćin bolji, Sutjeska-Mladost 3:0

fudbal

Derbi komšija je protekao mirno bez mnogo žustrine, fer i korektno po kojoj su okršaji Fočaka i Gačana inače bili prepoznatljivi. Rezultat nije mjerilo odnosa snaga na terenu. Domaćin je iskoristio svoje šanse i u 38. minutu je poveo golom Neđa Šuke. U 51. minutu na 2:0 povećao je Dejan Drakul, a Nikola Mojović, postavio konačnih 3:0 za Sutjesku.

Mladost je igrala u sastavu: Guzina, Mrković, Denda (od 60 minuta Sušić G.), Vico, Andrić, Komnenić, Vasiljević, Goranović (od 66. minuta Sušić N.), Lozo, Prelo (od 79. minuta Jeremić), Ćeranić.

Nakon odigranih 20 kola, fudbaleri Mladosti zauzimaju 9. mjesto sa osvojenih 29. bodova.

U 21. kolu koje se igra u subotu 27.04.2013. godine sa početkom u 16:00 sati, Mladost će dočekati Slogu iz Doboja.

Omladinci Mladosti, Kadeti i Juniori, su u okviru 22. kola Omladinske lige BiH grupa „JUG“, dočekali vršnjake FK Igmana iz Konjica. Domaćini su bili bolji u oba susreta i zabilježili pobjede identičnim rezultatom 3:1.

U narednu subotu u 23. kolu, Kadeti i Juniori gostuju u Čitluku gdje se sastaju sa domaćim NK Brotnjo, a u četvrtak će u Drinovcima odigrati zaostalu utakmicu 16. kola sa domaćim NK Drinovci.