Fudbal-Remi pod reflektorima

fuddddd

U veoma zanimljivoj i neizvjesnoj utakmici 6. kola Prve lige RS, fudbaleri “Modriča-Maxime” i “Mladosti”  iz Gacka podijelili su bodove, odigravši 1:1.

Do 15. minuta igre, na utakmici se ništa značajnije nije dešavalo, a onda domaći dolaze do vođstva. Igrač domaćih Savić, izašao je sam pred mladog golmana gostiju Vladimira Markovića, koji je uspio da odbrani šut kapitena domaćih, ali se na pravom mjestu našao prvi strijelac ekipe Spasoje Savkić, i pogodio nebranjenu mrežu za 1:0.

U 21. minutu Miljan Vico glavom nije pogodio cilj. U 39. minutu Despotović šutira sa preko 30 metara iz slobodnog udarca, ali golman gosti Marković se nije dao iznenaditi.

U nadoknadi vremena dobre prilike na obje strane.

Početkom drugog poluvremena Jovica Vico šutirao je glavom, ali je lopta otišla preko prečke. Ubrzo na drugoj strani stvorila se šansa za Savića, čiji udarac brani Marković. U 72. minutu fudbaleri Modriče su mogli riješiti utakmicu. Igrač domaćih Tomić, centrirao je sa lijeve strane, Savić je odlično zahvatio loptu glavom, lobovao Markovića, i kada su svi vidjeli loptu u golu, Asanović se aktivirao iz ofsajda, dodirnuo loptu uguravši je u gol, pa su sudije signalizirale nedozvoljenu poziciju. Uslijedila je brza kontra, Miroslav Prelo je došao do lopte i glavom je poslao u mrežu za izjednačenje.

Do kraja utakmice, Ćeranić i Jovica Vico su imali dobre šanse za postizanje gola, ali ih nisu iskoristili.

Igrač utakmice bio je Vladimir Marković.

Nakon 6 kola, Mladost je na 5 mjestu sa osvojenih 11 bodova, koliko imaju i Drina iz Zvornika i Sloboda iz Mrkonjić Grada.

U 7 kolu koje se igra u subotu 22.09.2012. godine sa početkom u 16:00 sati, „Mladost“ dočekuje FK „Sutjesku“ iz Foče.