Fudbal : Podjela bodova

Fudbaleri Mladosti su u utakmici 24. kola Prvenstva RS, na svom terenu dočekali ekipu FK „Proleter“ iz Teslića. Rezultat utakmice na kraju je bio neriješen, 1:1, kojim su bili zadovoljniji gosti iz Teslića. Prvo poluvrijeme se završilo bez golova. Ekipe su imale nekoliko izglednijih prilika ali nisu uspjeli postići nijedan gol. Drugo poluvrijeme donijelo je bolju igru domaćih, ali su gosti iz Teslića u 51. minutu poveli sa 1:0, golom koji je pored nekoliko igrača domaćih postigao Popović.

Domaći su napadali ali bez rezultata sve do 82. minuta, kada je Mrković savladao odličnog golmana gostiju, Trogrlića, i izjednačio na 1:1, što se kasnije ispostavilo kao konačan rezultat utakmice. Neriješen rezultat je za domaće nepovoljan, a gosti mogu biti zadovoljni osvojenim bodom u borbi za opstanak. Mladost je nastupila u sastavu: Guzina, Mrković, Denda, Pušara, Vico, Andrić, Prelo, Komnenić, Sušić N. (od 63 min. Goranović) Todorović i Ćeranić.

Na prvenstvenoj tabeli, Mladost zauzima 9. mjesto sa osvojena 33 boda. Na prvom mjestu je Drina iz Zvornika sa 49 bodova, koja je pobjedom u Ugljeviku postala novi premijerligaš.

U 25. kolu koje se po rasporedu igra u subotu 17. maja,  fudbaleri Mladosti gostuju u Modriči gdje se sastaju sa domaćom ekipom FK “Modriča“, koja će se u sledećoj sezoni takmičiti u Drugoj ligi RS.

U 27. kolu omladinci FK „Mladost“ gostovali su u Mostaru gdje su se sastali sa domaćom ekipom NK „Branitelj“ Mostar. Domaći su bili bolji u oba susreta. Kadeti Branitelja su pobijedili sa 8:0, a juniori sa 3:0. U sledećem 28. kolu koje se igra u nedelju 18. maja,  omladinci Mladosti dočekuju vršnjake NK „Posušja“ iz Posušja. Kadeti igraju od 10:00 sati a juniori od 12:00 sati.