Fudbal: Mladost savladala Jedinstvo

Fudbaleri Mladosti savladali su u subotu Jedinstvo iz Brodca, rezultatom 1:0 na Gradskom stadionu u okviru 17. kola Druge lige Republike Srpske – grupa Istok. Dobra posjeta i vjerna publika, njih oko 150, na proljećnoj premijeri čekala je sat i po na gol. Naime, jedini pogodak za naš tim, vrijedan tri boda, postigao je Dragan Goranović, kapiten domaće ekipe iz slobodnog udarca u 90. minutu susreta.

Mladost je dominirala svih 90. minuta, ali je tek u finišu došla do važna tri boda, a moglo se vidjeti da su dominirali cijelu utakmicu, što raduje naše navijače.

Veselin Slijepčević, trener Mladosti istakao je da su tri boda uknjižena protiv Jedinstva značajna za mirniji nastavak šampionata.

“Mladost je u subotu igrala napadački, napravili smo dosta šansi. Ovo je bitna utakmica za opstanak u Drugoj ligi, a pobjedom su naši fudbaleri sa 12. mjesta prešli na deveto”, potvrdio je Slijepčević.

U narednom kolu Gačani gostuju kod ekipe Ilićke, a s obzirom na to da je tim iz Brčkom fenjeraš, naši fudbaleri i u tom meču računaju na pozitivan rezultat.

Podsjećamo, Fudbaleri Mladosti prvi meč proljećnog šampionata nisu odigrali protiv Proletera, jer je tim iz Dvorova tražio da se meč prolongira.