Fudbal: „Mladost“ Gacko- „Proleter“ Dvorovi 3:1

Fudbaleri Mladosti su u trećem kolu Druge lige RS bili domaćini ekipi FK „Proletera“ iz Dvorova. Bila je to utakmica sa dosta šansi, lijepih golova i dosta neiskorištenih šansi za postizanje golova. Domaći igrači su imali nekoliko šansi ali golman gostiju je ostao nesavladan više nespretnošću domaćih igrača nego svojim odbranama.
Gosti su iznenadili i prvi došli u vođstvo pogotkom Vanje Sekulića u 34. minutu. Na izjednačenje se nije čekalo dugo tako da je već u 38. minutu Jokanović Tripo izjednačio na 1:1, a u 44. minutu svojim drugim pogotkom isti igrač doveo domaćina u vođstvo od 2:1.

I u drugom poluvremenu šanse su se redale jedna za drugom ali golmani gostiju su imali dosta sreće sve do 69. minuta kada je Rajko Ćeranić postigao pogodak za 3:1 što je bio i konačan rezultat utakmice.

Gledalaca: 150;
Sudije: Taborin (Zvornik), Mirić (Bijeljina) i Đurić (Višegrad);
Žuti kartoni: Jokanović Tripo i Ćeranić Rajko.

Mladost je igrala u sastavu: Aničić, Mrković, Lozo, Salatić, Koprivica (od 76. min Bratić), Komnenić, (od 84. min Pejić), Avdalović, Bokić, Bjelogrlić (od 71. min Antelj), Jokanović, Ćeranić.

Nakon tri kola na prvom mjestu je ekipa FK „Sloge“ iz Gornjeg Crnjelova sa 9 bodova. Mladost se nalazi na petom mjestu sa 6 bodova.

U narednom, četvrtom kolu Prvenstva RS – Druga liga „Istok“koje se igra u nedelju 03. septembra sa početkom u 17:00 časova fudbaleri Mladosti gostuju u Rogatici kod ekipe FK „Mladost“.

Prije ove utakmice, u srijedu 30. avgusta sa početkom u 16:30 časova odigraće se KUP utakmica PFS Trebinje, gdje fudbaleri Mladost dočekuju ekipu FK „Velež“ iz Nevesinja.