Fudbal: „Mladost“ Gacko – „Napredak“ Donji Šepak 1:3

Fudbaleri Mladosti su u 16. kolu  Druge lige Republike Srpske, grupa „Istok“ ugostili ekipu Napretka iz Donjeg Šepka, lidera na prvenstvenoj tabeli. Domaća ekipa je bila oslabljena neigranjem Komnenića i Mrkovića zbog parnih kartona, a u 16. minutu zbog povrede igru je napustio Jokanović Tripo. Domaćini su bolje igrali u prvom, a gosti u drugom poluvremenu. Ekipi Napretka su ovi bodovi od značaja u borbi za ulazak u Prvu ligu Republike Srpske.

Bila je to utakmica sa dosta šansi za postizanje pogodaka, ali i terenskom inicijativom domaćina u prvom poluvremenu. I domaći i gosti su imali idealne šanse za postizanje golova. Domaćini su poveli golom Nikole Koprivice u 24. minutu igre. Gosti su izjednačili pogotkom Ljubiše Jovanovića u 53. minutu igre da bi isti igrač nakon prekršaja nad golmanom domaćih Slobodanom Guzinom pogotkom u 72. minutu igre doveo goste u vođstvo od 2:1. „Sudija Pejić sa Sokoca je svojim odlukama oštetio domaću ekipu što je izazvalo nezadovoljstvo i igrača i navijača domaćih“, kažu u FK „Mladost“.

Konačan rezultat od 3:1 za goste  postavio je Jevtić pogotkom u 76. minutu igre.

Mladost je igrala u sastavu: Guzina, Koprivica, Lozo, Bjelogrlić, Salatić, Goranović (od 80. minuta Bokić), Dangubić, Sušić, Dubljević, Jokanović (od 16. minuta Delić), Ćeranić.

Fudbaleri Mladosti trenutno su na 10. mjestu sa 21 osvojenim bodom.

U 17. kolu Prvenstva RS koje se igra  u nedelju, 19. marta sa početkom u 14:00  časova, fudbaleri Mladosti gostuju u Bijeljini gdje se sastaju sa domaćom ekipom FK „Jedinstvo“ Brodac.