Fudbal: „Mladost“ Gacko – „Mladost“ Rogatica 4:0

Fudbaleri Mladosti su u 27. kolu Druge lige RS bili domaćini ekipi FK „Mladost“ iz Rogatice. Bila je to utakmica sa dosta šansi i postignutih lijepih golova. U 24. minutu Nikola Koprivica postiže pogodak za vođstvo od 1:0. Posle niza propuštenih šansi za postizanje pogodaka sa tim rezultatom se otišlo na odmor. U 49. minutu udarcem sa 18 metara Sreten Nikolić postiže gol za vođstvo od 2:0, da bi u 65. minutu Stevan Bjelogrlić postigao treći pogodak za 3:0. U 71. minutu  nakon centaršuta Tripa Jokanovića gostujući igrač Tadić je savladao svog golmana za vođstvo domaćina od 4:0. Do kraja utakmice domaćini su imali još nekolike šanse za postizanje golova ali rezultat je ostao nepromijenjen. Sasvim zaslužena pobjeda domaće ekipe nad imenjakom iz Rogatice.

Mladost je igrala u sastavu: Aničić, Nikolić, Avdalović (od 61. min. Delić), Bokić, Lozo, Salatić, Goranović, Koprivica (od 72. min. Pejić), Jokanović, Sušić, Bjelogrlić (od 68. min. Crnogorac).

Nakon odigranih 27 kola na prvom mjestu je ekipa FK „Napredak“ iz Donjeg Šepka sa 63 boda. Na drugom mjestu je ekipa Jedinstva iz Brčkog sa 57 bodova. Mladost se nalazi na osmom mjestu sa osvojenih 35 bodova.

U narednom, 28. kolu Prvenstva RS – Druga liga „Istok“ koje se igra  u nedelju 28. maja, fudbaleri Mladosti će gostovati u Nevesinju gdje će se sastati sa ekipom FK „Velež“.

Omladinci Mladosti su u 19. kolu Omladinske lige FSRS „JUG“ grupa Hercegovina koje se igralo u subotu 20. maja, gostovali u Bileći gdje su se sastali sa ekipom FK „Hercegovac“. Domaćini su bili uspješniji i postigli pobjede u sve tri utakmice. Mlađi pioniri domaćina su bili bolji i pobijedili sa 2:0, pioniri rezultatom  3:2 a kadeti sa 6:1.

U poslednjem, 20. kolu koje se igra u utorak 23. maja, Omladinci Mladosti su domaćini ekipi FK „Velež“ iz Nevesinja. Utakmice se igraju od 10 sati.