Fudbal: “Mladost” Gacko – “Guber” Srebrenica 2:2

Fudbaleri  Mladosti su u  5. kolu Druge lige RS bili domaćini ekipi FK „Guber“ iz Srebrenice. Utakmica prava prvenstvena, sa dosta propuštenih šansi za postizanje golova.

Ekipa Mladosti je u 26. minutu povela sa 1:0, nakon opravdano dosuđenog penala koji je iskoristio Rajko Ćeranić. Nakon  propuštenih prilika domaćina, gosti su u 56. minutu, nakon prekršaja Komnenića, iskoristili dosuđeni penal i izjednačili na 1:1. Pogodak je postigao Milan Jeftić. U 71. minutu domaća ekipa ostaje sa igračem manje jer je nakon drugog žutog kartona isključen Komnenić Rajko. U 78. minutu gostujući igrač, Nikola Janjić, iskoristio je grešku domaćih igrača i doveo svoj tim u vođstvo od 2:1. Domaći fudbaleri su nakon vođstva gostiju krenuli na sve ili ništa, ali u 88. minutu, nakon oštrog starta domaći igrač Mrković Bojan crveni karton i ekipa Mladosti ostaje sa dva igrača manje. Na isteku 90. Minuta, Tripo Jokanović postigao pogodak za 2:2 što je bio konačan rezultat utakmice. Kada se sve sabere rezultat od 2:2 i podjela bodova je realan odnos snaga na terenu, s obzirom da je domaća ekipa u završnicu utakmice ušla sa dva igrača manje.

Gledalaca: 100

Sudije: Gavrić, Ikonić i Tojić (Bijeljina).

Žuti kartoni: Jokanović Tripo, Ćeranić Rajko, Koprivica Nikola i Lozo Dejan.

Crveni kartoni: Komnenić Rajko i Mrković Bojan.

Mladost je igrala u sastavu: Šuković, Koprivica, Dangubić (od 80. min Antelj), Lozo, Avdalović (od 60. min Bjelogrlić), Salatić, Mrković, Bokić, Komnenić, Jokanović (od 90. min Bratić) i Ćeranić.

Nakon odigranih pet kola, na prvom mjestu je ekipa FK „Sloge“ iz Gornjeg Crnjelova sa maksimalnih 15 bodova, Mladost se nalazi na osmom mjestu sa osvojenih 7 bodova.

U narednom 6. kolu Prvenstva RS – Druga liga „Istok“, koje se igra  17.septembra sa početkom u 16:30 časova, fudbaleri Mladosti gostuju kod ekipe UFK „Ilićka 01“ iz Brčkog.

U  okviru 1. kola jesenjeg dijela prvenstva Omladinske kvalitetne lige, PFS Trebinje grupa „JUG“ koje se igralo u nedelju 10.septembra, omladinci Mladosti (predpioniri i pioniri) bili su domaćini omladinskim selekcijama FK „Sutjeska“ iz Foče. Mlađi pioniri su odigrali neriješeno 1:1, a pioniri Mladosti su bili bolji i pobijedili rezultatom 2:1.

Već narednog vikenda po rasporedu su utakmice sa vršnjacima FK „Velež“ Nevesinje u Nevesinju.