Fudbal: “Ilićka 01” Brčko – “Mladost” Gacko 4:0

Fudbaleri Mladosti su u 6. kolu Druge lige RS gostovali u Brčkom, gdje su se sastali sa domaćom ekipom UFK „Ilićka 01“. Domaći su poveli već u 12. minutu igre pogotkom Arsića. Domaća ekipa u 22. minutu povećava vođstvo na 2:0 golom Šavije, da bi Arsić svojim drugim pogotkom povećao na 3:0. Tim rezultatom se otišlo na odmor.

U 58. minutu drugog poluvremena. zbog povrede igru je napustio igrač Mladosti Sreten Nikolić, tako da je do kraja utakmice Mladost igrala sa igračem manje. U 78. minutu igre Bojić postiže pogodak za konačan rezultat od 4:0. Zaslužena pobjeda domaće ekipe.

Ekipa Mladosti je i u ovom susretu nastupila oslabljena bez nekolicine igrača. Izostali su povrijeđeni igrači Goranović, Dubljević, Avdalović. Zbog kartona nisu igrali Ćeranić, Jokanović, Komnenić i Mrković kao i neopravdanog izostanka pojedinih igrača.

Mladost je igrala u sastavu: Šuković, Bokić, Nikolić, Bratić, Antelj, Lozo, Salatić, Crnogorac, Pejić, Delić, Dangubić.

Nakon odigranih 6. kola, na prvom mjestu je ekipa FK „Sloga“ iz Gornjeg Crnjelova sa maksimalnih 18 bodova. Mladost se nalazi na devetom mjestu sa osvojenih 7 bodova.

U narednom 7. kolu Prvenstva RS – Druga liga „Istok“, koje se igra u subotu 23. septembra sa početkom u 16 časova, fudbaleri Mladosti su domaćini  lideru na tabeli, ekipi FK „Sloge“ iz Gornjeg Crnjelova.

U okviru 2. kola jesenjeg dijela prvenstva Omladinske kvalitetne lige, PFS Trebinje grupa „JUG“ koje se igralo u subotu 15. septembra, omladinci Mladosti (predpioniri, pioniri i kadeti) gostovali su u Nevesinju gdje su se sastali sa domaćom ekipom FK „Velež“. Mlađi pioniri i kadeti domaćina su bili bolji i pobijedili sa 6:0, odnosno 5:0, a pioniri Mladosti su pobijedili domaćina sa 5:0.