Fudbal: FK “Sloboda“ Mrkonjić Grad – FK „Mladost“ Gacko 1:0

Gatačka Mladost bila je gost ekipi FK „Sloboda“ iz Mrkonjić Grada u kolu Prve lige Republike Srpske. Domaćini su nakon 90. minuta igre bili bolji i pobijedili rezultatom 1:0.
Utakmica je odigrana po sunčanom vremenu, a prikazana igra bila je zadovoljavajuća.
Jedini gol za domaćina postigao je Travar u 77. minutu igre. Ovo je zaslužena pobjeda domaćih za drugo mjesto na tabeli.

Mladost je igrala u sastavu: Marković , N.Sušić, Mrković, N.Sušić, (od 46. min. Ćeranić), Bjelogrlić, Denda, Prelo, Toholj, Lozo, Andrić i Komnenić.

Nakon odigranih 8 kola na prvom mjestu je ekipa FK „Leotar“ iz Trebinja sa 19 bodova, a Mladost se nalazi na petom mjestu sa osvojenih 13 bodova.

U 9. kolu Prvenstva RS koje se igra u subotu, 11. oktobra sa početkom u 15:30 časova, fudbaleri Mladosti biće domaćini ekipi FK „Leotar“ iz Trebinja koja je u prošlom kolu pobijedila „Proleter“ iz Teslića rezultatom 1:0. To je ujedno i hercegovački derbi i derbi 9. kola.
Utakmica 11. kola, između omladinaca „Mladosti“ i NK „Posušje“, koja je planirana za nedelju, 05. oktobra je odgođena, a termin održavanja iste biće naknadno poznat.

U sledećem, 12. kolu koje se po rasporedu igra u nedelju, 12. oktobra, Omladinci Mladosti su gosti ekipi NK „Stolac“ iz Stoca. Kadeti igraju u 11:00, a juniori u 12:00 sati.