Fudbal: FK „Drina HE“ – FK „Mladost“ 3:2

Fudbaleri  Mladosti su u 21. kolu  Druge  lige Republike Srpske grupa „Istok“ gostovali u Višegradu gdje su se sastali sa domaćom ekipom FK „Drina HE“. Bila je to dinamična utakmica sa šansama za postizanje golova sa obje strane. Domaćini su poveli u 20. minutu pogotkom Marka Savića. U 23. minutu isti igrač je postigao drugi pogodak za domaće i vođstvo od 2:0. U 25. minutu igre igrač Mladosti Salatić Đorđe smanjuje na 2:1, da bi u 31. minutu Nikolić Sreten  izjednačio na 2:2. U 88. minutu igre sudija Došlo Slađan iz Istočnog Sarajeva dosudio je penal za domaćina zbog igre rukom od strane igrača Goranović Dragana. Igrač domaćih Damjanović Dragan je iskoristio penal i postigao treći pogodak za vođstvo od 3:2 što je bio i konačan rezultat utakmice.

“Ekipa Mladosti koja je na ovoj utakmici nastupila sa podmlađenom ekipom bez nekolicine  igrača doživjela je častan poraz koji je uz malo više sreće mogao biti i drugačiji”, kažu u FK “Mladost” iz našeg grada.

Mladost je igrala u sastavu: Aničić, Bratić, Nikolić, Salatić, Goranović, Avdalović, Pušara, Delić (od 88. min. Bokić), Dubljević, Jokanović i Komnenić.

Nakon 21 odigranog kola na prvom mjestu je ekipa FK „Napredak“ iz Donjeg Šepka sa 49 bodova. Ekipa FK „Mladost“se nalazi na 10. mjestu sa osvojenih 27 bodova.

U narednom 22. kolu Prvenstva Druge Lige grupa „Istok“ koje se igra  u subotu, 22. aprila sa početkom u 16:30, fudbaleri Mladosti dočekuju ekipu FK „Guber“ iz Srebrenice.

Nakon tri odgođene utakmice zbog kasnog početka priprema Omladinci Mladosti su u 14. kolu Omladinske lige FSRS„JUG“ grupa Hercegovina (predpioniri, pioniri i kadeti) koje se igralo u nedelju, 16. aprila bili domaćini ekipi FK„Hercegovac“ iz Bileće. Kadeti gostujuće ekipe su bili bolji i pobijedili rezultatom 4:1, pioniri su bili bolji i pobijedili sa 4:0, a predpioniri sa 1:0.