FK „Napredak“ Donji Šepak-FK „Mladost“ Gacko 4:2

Fudbaleri  Mladosti su u  prvom kolu Druge lige Republike Srpske grupa „Istok“ gostovali u Donjem Šepku gdje su se sastali sa domaćom ekipom FK „Napredak“. Bila je to utakmica sa dosta šansi i postignutih pogodaka. Domaćini su prvi poveli 1:0 pogotkom Jevtića u 16. minutu igre. Na 2:0 povisio je Ristanović u 19. minutu.

U drugom poluvremenu strijelci su bili efikasni. Igrač domaćih Obradović u 57. minutu postiže pogodak za 3:0. Igrači Mladosti se nisu predavali tako da su Ćeranić Rajko pogotkom u 69. minutu i Nikolić Sreten u 77. minutu smanjili rezultat na 3:2, a  igrač domaćih Arsenović svojim golom u 81. minutu postavio je konačan rezultat od 4:2 i prve bodove za domaćina.

Ekipa Mladosti je u odnosu na proljećni dio Prvenstva pretrpila dosta promjena. Drakul Marko je otišao u Jedinstvo iz Brčkog, Petković Miljan, Šiljegović Goran i Samardžić Lazar igraće za FK “Velež” iz Nevesinja.

Mladost je igrala u sastavu: Guzina, Sušić D. (od 46. min. Dangubić), Mrković, Lozo, Salatić, Avdalović (od 85. min. Antelj), Ćeranić, Pušara, Sušić N, Bjelogrlić (od 70. min. Koprivica).

U narednom 2. kolu Prvenstva Druge Lige grupa „Istok“ koje se igra  u subotu 20. avgusta,  fudbaleri Mladosti dočekuju ekipu FK „Jedinstvo“ Brodac.

Utakmica će početi u 17:00  časova.