FK „Mladost“ iz ugla statistike

Iza fudbalera Mladosti iz Gacka je jedna od neuspješnijih polusezona u poslednjih pet godina. Izabranici trenera Željka Popovića su na kraju prvog dijela prvenstva zauzeli deveto mjesto na tabeli sa osvojenih 17 bodova što se smatra neuspjehom imajući u vidu raspoloživi igrački kadar.

Nakon ljetnih priprema naši fudbaleri su ušli u novi šampionat sa željom da zauzmu mjesto u gornjem dijelu tabele obzirom da je igrački sastav ostao nepromijenjen, a angažovana su četiri pojačanja Salatić, Toholj, Vuković i povratnik golman Marković. Ekipu su napustili Todorović Vladimir koji je otišao u Leotar iz Trebinja, Vasiljević Velibor koji je  prestao sa aktivnim igranjem fudbala, kao i Sušić Gojko.

Igrači se nalaze na odmoru, a uprava i stručni štab će u narednom periodu  izvršiti analizu jesenjeg učinka svakog igrača pojedinačno i prema tome se odrediti na koga će računat za nastavak prvenstva u proljetnom dijelu. Poznato je da na kraju prvenstva dolazi do smanjenja lige sa 14 na 12 timova tako da predstoji grčevita borba za očuvanje prvoligaškog statusa.

Trenutno vodeći “Leotar” iz Trebinja ima 26 bodova, a “Kozara” iz Gradiške na drugom i “Rudar” iz Prijedora na trećem mjestu osvojili su po 24 boda.

Fudbaleri “Mladosti” su na kraju jesenjeg dijela prvenstva osvojili deveto mjesto sa 17 bodova, i ostvarili su pet pobjeda, dva remija i šest poraza. U 13 prvenstvenih kola postigli 13 golova, a golmani Marković i Guzina primili su 17 golova. Najuspješniji su bili strijelci “Kozare” iz Gradiške sa 30 postignutih pogodaka, a najmanje golova su postigli strijelci “Napretka” iz Donjeg Šepka koji su 10 puta pogađali protivničke mreže.

Prvi strijelci tima su Toholj Marko i Ćeranić Rajko sa 3 postignuta gola, slijede Prelo Miroslav i Komnenić Rajko sa potignuta 2 gola, potom Goranović Dragan, Vico Miljan, Vuković Dušan koji su po jednom bili strijelci za svoj tim. Fudbaleri “Mladosti” su odigrali i tri utakmice u Kupu RS, gdje su ostvarili dvije pobjede i jedan poraz. Pobijedili su FK „Glasinac 2011“ sa Sokoca i FK „Jedinstvo“ iz Žeravice na penale u gostima, a poraženi su u četvrtfinalu od  premijerligaša FK „Radnik“ iz Bijeljine na penale rezultatom 4:3 na domaćem terenu.

U jesenjem dijelu na odigranih 13 utakmica u prvenstvu  nastupio je 21 igrač. Svih 13 utakmica (1072 minuta) odigrao je Marković Vladimir, Komnenić Rajko 12 utakmica (1078 minuta), Andrić Savo 12 utakmica (1059 minuta), Goranović Dragan 12 utakmica (1059 minuta),Toholj Marko 13 utakmica (1039 minuta), Vico Miljan 12 utakmica (1036 minuta) i Mrković Bojan 12 utakmica (1012 minuta).

Igrači Mladosti su opomenuti 47 puta (žuti kartoni). Najviše žutih kartona je dobili su Vico Miljan i Salatić Đorđe 6, zatim slijede Denda Krsto, Sušić Novak, Goranović Dragan, Komnenić Rajko i Ćeranić Rajko po 4 puta su opomenuti, Andrić Savo, Mrković Bojan, Prelo Miroslav i Vuković Dušan opomenuti su po 3 puta a Marković Vladimir, Toholj Marko i Guzina Slobodan zaradili su po 1 opomenu. Igrači “Mladosti” su 2 puta isključeni i morali su u svlačionicu prije vremena (Sušić Novak i Vuković Dušan).