FK „Mladost“ Gacko – FK „Proleter“ Dvorovi 5:0

Fudbaleri Mladosti su u 28. kolu Druge lige Republike Srpske grupa „Istok“, ugostili ekipu FK „Proleter“ iz Dvorova. Utakmica prava prvenstvena, sa dosta postignutih golova i neiskorištenih šansi. Strijelci domaćina su bili veoma raspoloženi što pokazuje i rezultat prvog poluvremena sa četiri postignuta pogotka i vođstva od 4:0 nakon prvih 45 minuta.

Strijelci za domaćina su bili Dejan Lozo u 7 i 22 minutu, Marko Drakul u 22 minutu i Dragan Goranović u 43 minutu prvog poluvremena. U drugom poluvremenu domaći su imali još šansi za postizanje pogodaka, ali je golman gostiju bio na visini zadatka i odbranio sve šuteve domaćih igrača. U 61 minutu domaćini su postigli pogodak za vođstvo od 5:0. Strijelac svog drugog pogotka na utakmici bio je Marko Drakul. Ovo mu je ujedno 15 postignuti pogodak kojim zauzima prvo mjesto na listi strijelaca Druge lige „Istok“. I gosti su imali šanse za postizanje golova, ali je golman Guzina ostao nesavladiv.

Mladost je igrala u sastavu: Guzina, Mastilović (od 64 min. Nikolić), Mrković, Lozo, Petković, Salatić, Sušić N. (od 46 min. Ćeranić), Goranović, Dangubić (od 72 min. Sušić D.), Komnenić , Drakul.

Fudbaleri Mladosti trenutno su na 6. mjestu sa 36 osvojenih bodova.

U 29. kolu Prvenstva RS Druga liga „Istok“ koje se igra u nedelju 29. maja sa početkom u 17 časova, fudbaleri Mladosti gostuju u Vojkovićima gdje se sastaju sa domaćom ekipom FK „Famos“.

U 17. kolu koje je bilo najavljeno za subotu 21. maj, Omladinci su trebali biti domaćini ekipi FK „Romanija“ Pale. S obzirom da gosti nisu doputovali, utakmice će se registrovati službenim rezultatom od 3:0 za domaće.

U 18. kolu koje se igra u četvrtak 26. maja, Omladinci Mladosti su domaćini ekipi FK „Velež“ Nevesinje. Pioniri igraju od 14 časova, a Kadeti od 15:30 časova.