FK „Mladost“ Gacko – FK “Napredak“ Donji Šepak 2:0

Fudbaleri Mladosti su u 13. kolu Prve lige Republike Srpske bili domaćini ekipi FK „Napredak“ iz Donjeg Šepka. Utakmica je bila od velike važnosti za ekipu domaćih sa imperativom pobjede i pomjeranjem prema sredini tabele, a poraz potonuće prema dnu tabele. Nakon 90 minuta igre po veoma teškom i raskvašenom terenu utakmica je završena rezultatom 2:0 za domaće. Ovom pobjedom ekipa Mladosti je popravila svoj bodovni saldo i sa osvojenih 17 bodova završila jesenji dio prvenstva na 9. mjestu prvoligaške tabele.

Gosti su u 20. minutu imali šansu utakmice za postizanje vodećeg pogotka, ali na sreću domaćih igrač gostiju je bio neprecizan. Vodeći pogodak za domaće postigao je najbolji igrač domaćih Dragan Goranović u 60. minutu igre. U drugom poluvremenu igrala se dopadljiva igra ali bez rezultata sve do 82. minuta kada igrač domaćih, Toholj odbijenu loptu šalje u mrežu i postiže drugi pogodak za rezultat od 2:0.

“Mladost” je igrala u sastavu: Marković, Mrković, Vico, Goranović (od 89. min Goranović S), Toholj, Prelo (od 65. min Denda), Komnenić, Sušić (od 86. min Lozo), Andrić, Vuković, Pušara. Nakon odigranih 13 kola jesenjeg dijela prvenstva na prvom mjestu je ekipa FK „Leotar“ iz Trebinja sa 26 bodova. Poslednje plasirana je ekipa “Proletera” sa osvojenih 8 bodova.

U narednom,14. kolu Prvenstva RS koje se igra  početkom marta 2015. godine sa fudbaleri “Mladosti” će gostovati u Prijedoru gdje će se sastati sa domaćim FK „Rudar“.