FK “Mladost” Gacko – FK “Mladost” Bogutovo Selo 4:0

Fudbaleri  Mladosti iz Gacka su u  18. kolu  Druge lige RS bili domaćini istoimenoj ekipi FK „Mladost“ iz Bogutovog Sela. Utakmica prava prvenstvena sa dosta šansi i lijepih golova zahvaljujući dobroj igri čitave ekipe koja je prva dva kola pretrpjela poraze od ekipe Napredak na domaćem terenu i ekipe Jedinstvo Brodac u gostima.

Već u 6. minutu, domaćin dolazi u vođstvo pogotkom Ćeranića iz opravdano dosuđenog penala nakon prekršaja golmana gostiju na domaćem igraču Pušari. Na 2:0 povećao je najbolji igrač utakmice Dragan Goranović, u 63. minutu igre. Treći pogodak za domaćina je djelo Sretena Nikolića u 66. minutu. Konačan rezultat za 4:0 postavio je Stevan Bjelogrlić u 84. minutu igre. Rezultat je mogao biti i veći da su svoje šanse iskoristili Ćeranić, Mrković, Pušara. U 73. minutu odlični golman domaćih, Miroslav Aničić, odbranio je penal gostujućem igraču Marinkoviću.

Mladost je igrala u sastavu: Aničić, Koprivica, Lozo, Mrković, Goranović Komnenić, Sušić, Pušara(od 46. min Nikolić), Dubljević (od 74. min Bjelogrlić), Ćeranić, Jokanović.

Nakon odigranih 18. kola, na prvom mjestu je ekipa FK „Napredak“ iz Donjeg Šepka sa 45 bodova. Mladost se nalazi na jedanestom mjestu sa osvojenih 24 boda.

U narednom 19. kolu Prvenstva RS – Druga liga „Istok“, koje se igra  u subotu 01.04.2017. godine sa početkom u 16 časova, fudbaleri Mladosti gostuju ekipi FK „Famos“ iz Vojkovića.