FK „Mladost“ – FK „Leotar“ Trebinje 2:1

Fudbaleri Mladosti su u poslednjem 15. kolu jesenjeg dijela Druge lige grupa „Istok“, bili domaćin ekipi FK „Leotar“ iz Trebinja. Nakon 90 minuta zanimljive i dinamične igre, utakmica je završena rezultatom 2:1 za domaćina. Nekadašnji premijerligaši, potom prvoligaši Republike Srpske, a sada drugoligaši, sastali su se da odmjere snage u poslednjem kolu jesenjeg dijela prvenstva.

Prvo poluvrijeme završeno je rezultatom 0:0, iako je bilo situacija za postizanje golova sa obje strane. Na startu drugog poluvremena, domaćin je poveo 1:0 u 47. minutu golom Đorđa Salatića nakon dobro izvedenog kornera od strane Goranovića. Na drugi gol se čekalo sve do 85. minuta kada je Rajko Ćeranić pogotkom iz opravdano dosuđenog penala, nakon grubog starta, povećao rezultat na 2:0. Kada se očekivao kraj utakmice, u šesnestercu domaćih srušen je jedan gostujući igrač i odlični sudija Gavrić iz Bijeljine pokazao je na bijelu tačku. Siguran izvođač penala za Leotar bio je Anel Ramić, koji je i postavio konačan rezultat od 2:1 za domaćina.

Ovo je zaslužena pobjeda domaćina i pored svih problema sa kojim su se suočavali poslednjih dana. Sada slijedi dvomjesečna pauza, u kojoj Uprava kluba mora da analizira stanje i riješi niz nagomilanih problema kako finansijskih, tako i igračkih, da bi spremna dočekala nastavak prvenstva.

Mladost (G): Guzina, Mrković, Lozo, Salatić, Komnenić, Koprivica, (od 46. min Dangubić, od 84. min. Avdalović), Goranović, Sušić, Dubljević (od 89. min Bjelogrlić),Ćeranić, Pušara.

Leotar (TB): Perišić, Andrić, Šešelj, Zečević (od 89. min Janjić), Cimirot (od 89. min Deretić), Ramić, Mićunović, Ristić (od 84. min Medan),Todorović, Vučić.

Nakon odigranih 15. kola, jesenjeg dijela Prvenstva druge lige grupa „Istok“, ekipa Mladosti je završila na desetom  mjestu sa 21 bodom. Jesenji prvak je ekipa FK „Napredak“ iz Donjeg Šepka sa osvojenih 36 bodova.

U narednom, 16. kolu nastavka Prvenstva druge lige grupa „Istok“ koje se igra početkom marta 2017. godine, fudbaleri Mladosti će dočekati ekipu jesenjeg prvaka FK „Napredak“ iz Donjeg Šepka.

U zaostaloj utakmici 7. kola Omladinske kvalitetne lige FSRS „JUG“ grupa Hercegovina (Predpioniri, Pioniri i  Kadeti) koja se igrala u nedelju 20. novembra, Omladinci Mladosti su gostovali u Trebinju, gdje su se sastali sa omladincima FK „Leotar“. Domaćin je zasluženo bio bolji. Predpioniri nisu otputovali i utakmicu su izgubili službenim rezultatom 3:0, Pioniri su poraženi visokim rezultatom od 7:0, a Kadeti sa 4:1.