FK „Mladost“ – FK „Jedinstvo“ Brodac 2:1

Fudbaleri Mladosti su u 17. kolu Druge Lige grupa „Istok“ bili domaćin ekipi FK „Jedinstvo“ Brodac. Nakon 90. minuta zanimljive igre utakmica je završena rezultatom 2:1 za domaćina. Veliki broj prilika nisu iskoristili fudbaleri domaće Mladosti. Gosti iz Brodca iako su u 4. minutu igre ostali sa igračem manje, zbog isključenja igrača Mijatovića nakon namjernog udaranja Goranovića, prvi su došli u vođstvo od 1:0, autogolom igrača domaćih, Samardžić Lazara.

U 68. minutu nakon bolje igre, domaći su postigli pogodak i izjednačili na 1:1. Pogodak za domaćina postigao je Drakul Marko. Šanse su se ređale jedna za drugom sve do 85. minuta, kada je trenutno najbolji strijelac Druge lige, Drakul Marko, postigao svoj drugi pogodak na utakmici za vođstvo od 2:1. Ovo mu je ujedno bio 11. pogodak u tekućem prvenstvu i nalazi se sam na čelu liste strijelaca.

Kada se sve sabere bio je to jedan dobar meč, a podmlađeni tim domaćina pokazao je da ima kvalitet što će se vidjeti u narednim utakmicama. Kasni početak priprema i neigranje tri prvotimca zbog crvenih kartona uticali su na igru domaćih.

Mladost (G): Guzina, Mrković, Samardžić, Dangubić (od 34. min. Sušić D), Dubljević (od 90. min. Nikolić), Goranović, Drakul, Avdalović (od 46. min. Bjelogrlić), Sušić N, Šiljegović, Ćeranić.

Fudbaleri Mladosti trenutno su na 7. mjestu sa 22 osvojena boda.

U narednom 18. kolu Prvenstva RS koje se igra u subotu 19.marta sa početkom u 14:30 časova, fudbaleri Mladosti gostuju kod ekipe FK „Rudar“ iz Ugljevika.