FK „Mladost“ – FK „Ilićka 01“ 3:2 (0:2)

Fudbaleri Mladosti su u osmom kolu Druge lige Republike Srpske grupa „Istok“ ugostili ekipu FK „Ilićka 01“ iz Brčko Distrikta. Domaća Mladost je pobijedila rezultatom 3:2 zahvaljujući dobroj igri svih igrača u drugom poluvremenu, a posebno najboljem igraču utakmice Drakul Marku koji je postigao dva pogotka.

Utakmicu je obilježila loša igra domaćina i nepreciznost pred golom gostiju u prvom poluvremenu što su iskoristili gosti i golovima Arsića u 12: 35 minutu otišli na odmor sa vođstvom od 2:0.
U drugom poluvremenu domaći fudbaleri su krenuli na sve ili ništa što je urodilo plodom i za desetak minuta došli u vođstvo od 3:2 što je bio i konačan rezultat utakmice. Golove za domaćina su postigli Goranović Dragan u 72. minutu i Drakul Marko u 76. i 79. minutu igre.

FK „Mladost“: Guzina, Topalović (od 90. min. Subotić), Avdalović (od 88. min. Nikolić), Salatić, Sušić N, Šiljegović, Goranović, Petković, Komnenić, Sušić D. (od 70. min. Bjelogrlić), Drakul.

Nakon odigranih 8 kola Mladost se nalazi na sedmom mjestu sa osvojenih 10 bodova.

U devetom kolu Druge lige Republike Srpske grupa „Istok“ koje se igra u nedelju 11. oktobra sa fudbaleri Mladosti gostuju u Karakaju gdje se sastaju sa domaćom ekipom FK „Radnički“.