Dvanaesto kolo: “Mladost” Gacko – “Leotar” Trebinje 1:1

Nekada premijerligaši BiH i prvoligaši Republike Srpske, a sada drugoligaši, fudbaleri Gatačke Mladosti i Trebinjskog Leotara odigrali su derbi 12. kola Druge lige grupa „Istok“ i opravdali očekivanja stotinjak promrzlih navijača. Neriješen rezultat na kraju je i realan odnos snaga na terenu. I jedan i drugi tim su imali svoje šanse za pobjedu. Fudbaleri Mladosti su pružili jednu od svojih najboljih igara u jesenjem dijelu prvenstva. U 40. minutu igre gosti su iskoristili grešku domaće odbrane i preko Dragana Ristića poveli sa 1:0.

U drugom poluvremenu domaći su opet stvorili nekoliko prilika, ali bez rezultata. U 63. minutu nakon dobre akcije Dangubić je promašio prazan gol. U 70. minutu nakon akcije Avdalovića i šuta Dangubića igrač Leotara Andrić rukom zaustavlja loptu i sudija Vuković dosuđuje penal za Mladost, a Andriću crveni karton. Siguran izvođač penala je povratnik nakon povrede Rajko Ćeranić i neriješen rezultat od 1:1 što je na kraju bio i konačan rezultat utakmice.

Gledalaca: 100.
Strijelci: Ristić Dragan za Leotar, Ćeranić Rajko za Mladost.
Sudije: Vuković i Kapur (Brčko) i Milošević  (Bijeljina).
Žuti kartoni: Lozo Dejan i Mrković Bojan (Mladost).
Crveni kartoni: Komnenić Rajko (Mladost) i Andrić Srđan (Leotar).

Mladost je igrala u sastavu: Aničić, Bokić, Nikolić (od 66. min Ćeranić), Koprivica, Mrković, Lozo, Avdalović, Salatić, Jokanović, Dangubić (od 81. min. Guzina), Komnenić.

Nakon odigranih 12. kola na prvom mjestu je ekipa FK „Sloge“ iz Gornjeg Crnjelova sa 34. boda. Mladost se nalazi na desetom mjestu sa osvojenih 14 bodova.

U narednom 13. kolu Prvenstva RS – Druga liga „Istok“ koje se igra u subotu 04. novembra sa početkom u 14 časova fudbaleri Mladosti gostuju u Višegradu gdje se sastaju sa domaćom ekipom FK „Drina HE“.