Drugo kolo: FK “Mladost” Gacko – FK “Drina HE” Višegrad 1:1

Fudbaleri “Mladosti” u drugom kolu Druge lige RS grupa “Istok”, ugostili su ekipu FK “Drina HE” iz Višegrada. I ovoga puta se pokazalo da su gosti neugodan protivnik za domaćina. Utakmica u kojoj su gosti bili konkretniji i lakše dolazili u priliku za postizanje gola ali i nespretni. Prvo poluvrijeme je završeno bez golova iako su obe ekipe imale šanse. Početak drugog poluvremena pripao je gostima. U 58. minutu slabi sudija Milošević dosudio je prestrogo penal za goste. Igrač gosti Damjanović je iskoristio i doveo goste u vođstvo od 1:0, koje je trajalo svega tri minuta kada je u jednom kontranapadu Ćeranić postigao izjednačujući pogodak. U 80. minutu sudija je propustio da dosudi penal za domaćina kada je u šesnaestercu srušen Mrković. Do kraja utakmice i domaći i gosti su imali šanse za postizanje golova ali mreže su ostale netaknute.

Strijelci: Ćeranić u 61. min, za Mladost, Damjanović u 58. iz penala za Drinu HE.

Sudije: Milošević i Elezović (Bijeljina) i Lazić (Brčko).

Žuti kartoni: Jokanović, Komnenić, Novaković, Salatić i Ćeranić za Mladost.

Mladost je igrala u sastavu: Guzina, Nikolić, Novaković, Mrković, Salatić, Lozo, Guzina J, Dakul, Komnenić, Jokanović, Ćeranić.

Nakon odigrana dva kola na prvom mjestu je ekipa FK „Leotar“ iz Trebinje sa 6 bodova. Mladost se nalazi na petom mjestu sa osvojena 4 boda.

U narednom trećem kolu Prvenstva RS – Druga liga „Istok“ koje se igra u nedelju 26. avgusta sa početkom u 17 i 30 časova, fudbaleri Mladosti gostuju u Pilici gdje se sastaju sa domaćom ekipom FK “Budućnost”.