Domaćinu zasluženi bodovi: Mladost – Borac 4:1 (3:0)

Fudbaleri Mladosti su u okviru poslednjeg 26. kola Prvenstva RS dočekali Borac iz Šamca kome je ova utakmica bila od značaja za opstanak u Prvoj ligi RS.

Dobrom igrom cijelog tima, jednom od boljih u proljetnom dijelu prvenstva, Fudbaleri  Mladosti su deklasirali goste iz Šamca i nanijeli im težak poraz od 4:1. Najistaknutiji igrač ovog meča bio je fudbaler Mladosti, Rajko Ćeranić koji je postigao het-trik i sa ova tri postignuta gola je ujedno i najbolji strijelac Mladosti u proteklom prvenstvu sa 10 datih golova.

Mladost je povela u 30. minutu golom Gojka Sušića. Nakon toga na scenu stupa najbolji igrač utakmice Ćeranić koji svojim golovima u 35. i 40. minutu donosi rezultatsku prednost od 3:0, čime sve nade gostiju za boljim rezultatom padaju u vodu.

U 44. minutu igrač gostiju Hasanović postiže pogodak za goste.

Drugo poluvrijeme je donijelo još bolju igru domaćih.

Šanse su se ređale jedna za drugom, ali je na kraju Rajko Ćeranić postigao svoj treći pogodak u 77 . minutu za konačan rezultat od 4:1.
Mladost je igrala u sastavu: Guzina, Denda, G. Sušić, M. Vico, Komnenić (od 81. minute Dubljević), N. Sušić, Drakul (od 70. minuta T. Goranović), D. Goranović  (od 81. minute Pušara), Ćeranić,  Andrić, Vasiljević.

Žute kartone su dobili  M. Vico, Vasiljević i Komnenić.

Sa  osvojenih 36 bodova Mladost je završila sezonu na devetom mjestu prvenstvene tabele.

Borac iz Šamca je zauzeo 13. mjesto i on će pokušati preko dvije utakmice baraža izboriti opstanak u Prvoj ligi RS.
Prvak Republike Srpske je Mladost iz Velike Obarske sa osvojenih 50 bodova čime je ostvarila plasman u Premijer ligu BiH.

U nedelju, 02. juna, u okviru 29. kola Omladinci Mladosti su gostovali u Tomislavgradu gdje su se sastali sa domaćim NK „Tomislavom“. Domaćini su bili bolji u oba susreta i zabilježili pobjede. Kadeti su poraženi rezultatom 3:1, a Juniori sa 5:2.

Odgođena utakmica sa NK Čapljinom igra se u srijedu 05. juna, sa početkom u 15:30 za Kadete i 17:30 za Juniore.

Utakmicu poslednjeg 30. kola Omladinci Mladosti igraju u nedelju 09. juna. Kadeti će početi utakmicu u 10:00, a  Juniori u 12:00 sati.