Deseto kolo: “Mladost” Gacko – “Jedinstvo” Brodac 4:1

Fudbaleri Mladosti su u 10. kolu Druge lige RS ugostili ekipu FK „Jedinstvo“ Brodac. Diktirali su svoju igru, a rezultat svega su četiri pogotka u mrežu gostiju i još nekoliko neiskorištenih prilika. U 9. minutu igre, Guzina Jovan postiže pogodak za vođstvo od 1:0. Na 2:0 povećava Dangubić Milosav svojim prvim pogotkom u 29. minutu, da bi u 44. minutu Nikolić Sreten zatresao mrežu gostiju za vođstvo od 3:0.

U drugom poluvremenu domaći su opet stvorili nekoliko prilika, ali bez rezultata. U 51. minutu gosti su preko Milinovića smanjili na 3:1. Dangubić Milosav u 76. minutu postiže svoj drugi pogodak za vođstvo od 4:1. U 85. minutu na visini zadatka je bio golman domaćih, Čedomir Šuković, i odbranio siguran pogodak. Zaslužena pobjeda domaće ekipe i uknjižena tri nova boda.

Gledalaca: 100

Strijelci: Guzina Jovan u 9. minutu, Dangubić Milosav u 29. i 76. minutu i Sreten Nikolić u 44. Minutu

Sudije: Ikonić, Milošević (Bijeljina) i  Vidaković (Zvornik)

Žuti kartoni: Avdalović Jevto.

Mladost je igrala u sastavu: Šuković, Bokić, Nikolić, Koprivica (od 74. min Goranović M.), Bjelogrlić, (od 78. min Delić), Lozo, Avdalović, Guzina (od 63. min Bratić), Salatić, Jokanović, Dangubić.

Nakon odigranih 10. Kol,a na prvom mjestu je ekipa FK „Sloge“ iz Gornjeg Crnjelova sa 28 bodova, na drugom mjestu je FK „Ilićka 01“ iz Vojkovića sa osvojenih 19 bodova. Mladost se nalazi na devetom mjestu sa osvojenih 13 bodova.

U narednom 11. kolu Prvenstva RS – Druga liga „Istok“, koje se igra  u subotu 21. oktobra sa početkom u 15 časova fudbaleri Mladosti gostuju na Sokocu gdje se sastaju sa domaćom ekipom OFK „Glasinac 2011“.

U 6. kolu Omladinske selekcije Mladosti, u utorak 17. oktobra, gostuju u Foči gdje se sastaju sa vršnjacima FK „Sutjeska“.