Četvrto kolo: FK „Mladost“ Gacko – FK „Guber“ Srebrenica 5:0

Domaća “Mladost” je u 4. kolu Druge lige RS grupa „Istok“ ugostila ekipu FK „Guber“ iz Srebrenice. I ono što se odavno očekivalo igrači domaćina su pokazali dobru i efikasnu igru. Mreža gostiju se zatresla pet puta, mada je moglo i više da su strijelci Mladosti bili spretniji pred golom gostiju. U drugom i trećem minutu raspoloženi Ćeranić imao je šanse za postizanje golova, da bi to iskoristio u četvrtom minutu za vođstvo od 1:0. U 9. minutu Nikolić postiže svoj prvi pogodak za 2:0. Šanse za domaće su se redale, da bi i gosti zaprijetili krajem prvog poluvremena, ali je golman Guzina bio na visini zadatka.

Prvo poluvrijeme je završeno vođstvom domaćina od 2:0. U 56. minutu Jokanović postiže pogodak za 3:0 da bi u 63. minutu Nikolić postigao svoj drugi gol i vođstvo od 4:0. U 76. minutu u listu strijelaca se upisuje i Komnenić za 5:0, što je bio i konačan rezultat utakmice. Do kraja utakmice i domaći i gosti su imali šansi za postizanje golova ali mreže su ostale netaknute.

Strijelci: Ćeranić u 4. min, Nikolić  u 9. i 63. min, Jokanović u 56. min i Komnenić u 76. minutu za Mladost,

Sudije: Berak i Vulić (Trebinje) i Milošević  (Bijeljina),

Žuti kartoni: Jokanović i Mrković za Mladost.

Mladost je igrala u sastavu: Guzina, Nikolić, Novaković, Mrković, Salatić, Lozo, Dakul, Goranović (od 67. min. Bratić), Komnenić Jokanović (od 72. min. Vuković) Ćeranić (od 79 min. Delić).

Nakon odigrana četiri kola, na prvom mjestu je ekipa FK „Jedinstvo“ iz Brčkog sa 12 bodova. Mladost se nalazi na četvrtom mjestu sa osvojenih 8 bodova.

U narednom 5. kolu Prvenstva RS – Druga liga „Istok“, koje se igra u nedelju 09. septembra sa početkom u 17 časova, fudbaleri Mladosti gostuju u Dvorovima gdje se sastaju sa domaćom ekipom FK „Proleter“.