Bodovi domaćinu: Mladost – Drina HE 3:0

Fudbaleri Mladosti, u 6. kolu Druge lige Republike Srpske, grupa „Istok“, proteklog vikenda ugostili su ekipu „Drina HE“ iz Višegrada.

Utakmica prava prvenstvena, sa dosta šansi za postizanje pogodaka ali i terenskom nadmoćnosti domaćina. Domaća Mladost je zasluženo pobijedila rezultatom 3:0, zahvaljujući dobroj igri svih igrača, a posebno najboljeg igrača utakmice i strijelca, Dragana Goranovića. U 9 minutu igre postigao je pogodak iz slobodnog udarca sa oko 25 metara. U 26 minutu Goranović je svojim drugim pogotkom povećao na 2:0 i sa tim rezultatom se otišlo na odmor. U drugom poluvremenu nakon više šansi priliku je iskoristio Đorđe Salatić i postigao pogodak za konačan rezultat od 3:0.

Mladost je igrala u sastavu: Guzina, Bjelogrlić, Mrković, Lozo, Salatić, Sušić N, Goranović (od 80 min. Bokić), Dubljević, Pušara (od 72 min. Nikolić), Komnenić (od 90 min. Avdalović), Ćeranić.

Fudbaleri Mladosti trenutno su na 13 mjestu sa 6 osvojenih bodova.

U 7. kolu Prvenstva RS koje se igra u nedelju 24. septembra, sa početkom u 16 časova, fudbaleri Mladosti gostuju u Srebrenici, gdje se sastaju sa domaćom ekipom FK „Guber“.