30. kolo, FK „Mladost“ Gacko – FK „Jedinstvo“ Brčko 5:0

Fudbaleri Mladosti su u poslednjem 30. kolu  Druge lige Republike Srpske grupa „Istok“ ugostili ekipu FK „Jedinstvo“ iz Brčkog. Utakmica prava prvenstvena sa dosta postignutih golova i neiskorištenih šansi za domaćina. Strijelci domaćina su bili uspješniji i nakon prvih 45 minuta rezultat igre bio je 2:0. Strijelci za domaćina su bili Marko Drakul u 7. minutu i Rajko Ćeranić u 42. minutu prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu domaći su imali još šansi za postizanje pogodaka ali je golman gostiju bio na visini zadatka i odbranio šuteve domaćih igrača.

U 55. i 82. minutu domaćini su postigli pogodke  za vođstvo od 4:0. Dvostruki strijelac je bio mladi igrač Sreten Nikolić. Strijelac pogotka za 5:0 bio je Marko Drakul. Ovo mu je ujedno 17. prvenstveni pogodak sa kojim dijeli prvo mjesto na listi najboljih strijelaca Druge lige „Istok“ zajedno sa Duškom Jevtićem iz FK „Napredak“ Donji Šepak.

„Gosti iz Brčkog su nastupili sa samo osam igrača što je nedopustivo za ovaj rang takmičenja tako da bi se takmičarski organi FSRS morali pozabaviti i na neki način sankcionisati ovakvu neozbiljnost klubova jer dovode u pitanje regularnost takmičenja.“, kažu u FK „Mladost“Gacko.

Mladost je igrala u sastavu: Guzina, Mrković, Petković, Salatić, Sušić Novak (od 45. min. Nikolić), Šiljegović,Ćeranić (od 73. min. Sušić Danilo), Bjelogrlić, Dangubić (od 73. min. Antelj), Komnenić, Drakul.

Fudbaleri Mladosti su prvenstvo završili na  5. mjestu sa 39 osvojenih bodova.

Prvak Druge lige grupa „Istok“ je ekipa FK „Podrinje“ iz Janje koja se plasirala u Prvu ligu RS.

Iz lige ispadaju ekipe FK „Rudar“ iz Ugljevika, FK „Radnički“ iz Karakaja i FK „Lokomotiva“ iz Brčkog.

Novi članovi Druge lige grupa „Istok“ su bivši prvoligaši FK „Leotar“ iz Trebinja, FK „Drina HE“ iz Višegrada, FK „Vlasenica“ iz Vlasenice, i prvaci Regionalnih liga „Jug“ FK „Velež“ iz Nevesinja i „Istok“ FK „Guber“ iz Srebrenice.

RB Klub M P N I DG:PG GR Bd
1. FK Podrinje (Janja) 28 18 6 4 55:18 37 60
2. FK Napredak (Donji Šepak) 28 18 5 5 60:28 32 59
3. FK Famos (Ist. Ilidža) 28 16 1 11 36:22 14 49
4. FK Mladost (Bogutovo Selo) 28 11 7 10 39:41 -2 40
5. FK Mladost (Gacko) 28 9 12 7 47:38 9 39
6. OFK Glasinac 2011 (Sokolac) 28 11 5 12 35:29 6 38
7. FK Jedinstvo (Brodac) 28 11 4 13 43:42 1 37